• Home  /
  • Motywacja   /
  • Create Yourself- konferencja Mateusza Grzesiaka- Część II
Create Yourself- konferencja Mateusza Grzesiaka- Część II mateusz Full view

Create Yourself- konferencja Mateusza Grzesiaka- Część II

Konferencja Create Yourself

Miejsce: Hotel Gromada, Warszawa

Czas: 28.11.2014

Dziś zapraszam Was do drugiej części relacji w konferencji Mateusza Grzesiaka. Ta konferencja dała mi dużo siły do działania. Mam nadzieję, że treści zamieszczone tutaj postawią w Waszych umysłach kilka znaków zapytania. Warto w ten PIĘKNY sobotni dzień znaleźć trochę czasu na refleksje.

Inspirujące myśli- ciąg dalszy: 

Część Bartosza Skwarczka

 „Angielski to język rozwoju”               

Pewnie większość z Was podobnie jak ja „zna język angielski”. Pytanie jednak w jakich sytuacjach.

Łatwiej rozmawia się po angielsku w głośnym pubie po 2-3 szklankach piwa o wszystkim i o niczym niż w wyciszonej sali konferencyjnej na konkretny temat biznesowy.

Wiem też, że wiele osób zaczyna mieć problem z angielskim w sytuacji kiedy musza negocjować. Generalnie jako Polacy nie jesteśmy mistrzami negocjacji a jak dołoży się do tego język angielski to czasami może być ciężko.

Mój wniosek po wysłuchaniu Bartosza Skwarczka: pracuje dalej nad angielskim.

A jak Ty się czujesz w tym języku?

Część Mateusza Grzesiaka

„Polacy, uwierzmy w siebie”

Mateusz apelował, abyśmy jako naród uwierzyli w siebie. Przestańmy tłumaczyć nasze sukcesy szczęściem czy dobrą koniunkturą. Nie bójmy się powiedzieć, że mieliśmy świetny pomysł, włożyliśmy sporo pracy i udało się. Jeśli wyjdzie nam w biznesie to stwórzmy model  i sprzedajmy go. Prowadzący podkreślał z potężnym przekonaniem, że w Polsce można znaleźć wielu wybitnych specjalistów IT, młodych przedsiębiorców, którzy są doceniani na całym świecie. Mówił o tym, że nasza kultura „wkręca nam” niskie poczucie własnej wartości. „Samochwała w kącie stała” to przykład przysłowia, które utwierdza nas w tym, że lepiej siedzieć cicho, nie mówić o swoich mocnych stronach. „Jak to jest, że amerykański hydraulik jest w naszym kraju native speakerem i żyje całkiem nieźle a my Polacy po studiach wyjeżdżamy do Anglii zmywać gary”? Wydobądźmy z nas to, co mamy najlepsze i pokażmy to światu!

„Buduj mięsień”

 Musimy zadbać o siłę naszego charakteru i umiejętności. Wtedy nawet w najbardziej kryzysowej sytuacji damy sobie radę. Mogą nas okraść bo i to się zdarza w biznesie albo obrabować nam dom, ale nikt nie zabierze nam naszej siły. Pielęgnujmy ją!

„To, czego nie możesz zmierzyć nie jest celem”

 W określaniu celów, ważne jest to, żeby były mierzalne. Ja od siebie dodam opis techniki wyznaczania celów SMART (do znudzenia wałkowanej u studentów psychologii czy zarządzania), ale jakże istotnej. Dbajmy o to, aby nasze cele były jednoznaczne, mierzalne, realistyczne, istotne dla nas i osadzone w czasie. Dopiero wtedy będziemy dokładnie wiedzieć gdzie idziemy, dlaczego i w jakim czasie planujemy koniec naszej „podróży”.

„Błąd: siłą kobiety jest jej seksualność”

 Mateusz podkreślał  jaki nacisk kładzie się w dzisiejszych czasach na dobry wygląd i seksualność  kobiet. Oczywiście nie jest to nic złego. Cudownie jeśli kobieta dobrze wygląda i jest zadbana. Jednak często zdarza się tak, że uroda przemija. Powinnyśmy dbać o swoje umiejętności przede wszystkim. Wtedy merytorycznie możemy stać się niezastąpione dla szefa, dla rynku. Możemy tworzyć naszą karierę, dzięki wartości jaką wnosimy nie swoją urodą a kompetencjami.

Treści konferencji będą na pewno obecne na blogu i gdzieś tam przeze mnie eksploatowane. Bardzo się cieszę, że uczestniczyłam w tym wydarzeniu i zobaczyłam w jaki sposób prowadzi szkolenia jeden z najbardziej znanych psychologów i szkoleniowców w Polsce. Mateusz prezentuje wysoką jakość tego co robi, cała oprawa marketingowa jest również z najwyższej półki. Szkolenie to było dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ w przeciwieństwie do szkoleń amerykańskich (wesołych, przepełnionych energią, muzyką, wspólnym tańcem) Mateusz „zderza ludzi ze ścianą”. Pokazuje niszczącą dla nas polską mentalność. Buduje jednak przekonanie, że my, ludzie świadomi możemy to myślenie zmieniać i kreować siebie w upragniony przez nas samych sposób.

Zatem CREATE YOURSELF! 🙂