• Home  /
  • Polecane książki/artykuły

Polecane książki/artykuły

Harvard Business Review- Building Resilience by Martin Seligman

Chciałabym Wam gorąco polecić ciekawy artykuł autorstwa Martina Seligmana- wybitnego Profesora Uniwersytetu w Pensylwanii, twórcy pojęcia „psychologia pozytywna” i założyciela Centrum Psychologii Pozytywnej. Artykuł opisuje jak program “master resilience training” (MRT) został wdrożony dla amerykańskiej armii. Dzięki niemu żołnierze mogą skuteczniej radzić sobie z tak ciężkimi kwestiami jak PTSD (Post Traumatic Stress Disorder), depresją czy zamiarami samobójczymi. Polecam!

powiedz-zyciu-tak-o1817

Mała książeczka, która zmieści się do każdej kobiecej torebki. To nie jest książka, którą się czyta w jeden dzień. Raczej codzienne źródło inspiracji dla kobiet, które chcą dbać o swój dobrostan zarówno ten mentalny, duchowy jak i fizyczny. Dobry pomysł na prezent dla przyjaciółki:)

wywieranie wpływuPodstawa dla wszystkich sprzedawców- czyli tak na prawdę dla każdego z nas:) Przecież każdy z nas sprzedaje swoje pomysły, próbuje przekonać partnera do pójścia do kina na TEN konkretny film, czy próbuje zwrócić na siebie uwagę osoby, za którą szaleje. Jeśli chcecie poznać 6 mechanizmów rządzących ludzkim zachowaniem, a dzięki temu lepiej rozumieć drugiego człowieka to gorąco polecam tę pozycję!