Jak fajnie jest być szczęśliwym, stojąc na głowie

Właśnie zakończyła się druga konferencja „Szczęście na głowie”. Bardzo się cieszę, ze mogłam w niej uczestniczyć. Poznałam przepisy na szczęście z osób z rożnych branż: sportowców, tancerzy, edukatorów zajmujących się oddechem, osób praktykujących jogę, a także ludzi prowadzący liczne biznesy. Wszystkich ich łączy jedno. Poświęcają czas na odkrywanie własnych metod bycia szczęśliwym i spełnionym człowiekiem.  Pracują nad uważnością, czyli byciem tu i teraz, nad wglądem w siebie i budowaniem relacji z innymi.

Od kilku lat biorę udział w licznych konferencjach i szkoleniach poświęconych tematyce rozwoju osobistego. Musze szczerze powiedzieć, ze wątpiłam w to, ze podczas tej konferencji otrzymam jakąś nową porcję wiedzy. Treści podczas tego typu eventów w wielu wypadkach są powtarzalne. Zdecydowałam jednak, ze przyjadę. Chciałam dostarczyć sobie kolejnej porcji pozytywnej energii i poznać inspirujących ludzi. Naprawdę jestem zaskoczona. Każdy z prelegentów dał mi minimum jedną, cenna informacje. Od niektórych nie mogłam oderwać oczu, ani uszu. Bardzo odpowiadała mi forma konferencji. Trwała ona od rana do wieczora. Gdyby była prowadzona jako seria wykładów to wszyscy pewnie byśmy po jakimś czasie zgubili nasza uważność. Organizatorzy pomyśleli o tym jednak i co jakiś czas proponowali nam przerywniki w formie zumby, jogi śmiechu czy nauki oddychania. Te elementy były dla mnie całkiem nowe! Świetnie się bawiłam! Takim sposobem nasze ciała i umysły dotrwały do końca wydarzenia w stanie produktywnej aktywności. Warto wspomnieć, ze całe wydarzenie bogate było w dobro darowane nie tylko „klientom”, ale również wspaniałemu 9 letniemu chłopcu o imieniu Wiktor. Konferencja organizowana była w celu zebrania pieniędzy na protezę dla tego, małego przystojniaka. W powietrzu czuć było dobroć płynącą z ludzkich serc. Trzymam kciuki, aby wynik zbiorki pozwolił na usprawnienie życia Wiktorka!

Ewa Foley– współorganizatorka imprezy porównała człowieka do domu o czterech pokojach. Umysł, ciało, emocje i duchowość tworzące holistyczna wizje człowieka. Zachęcała, żeby w każdym z pokojów „przewietrzyć” chociaż raz w ciągu każdego dnia. Czuję, że to ma sens!

Musze powiedzieć, ze wraz z innymi uczestnikami 14 listopada w Sopocie przeszliśmy gruntowny remont naszych umysłów i przekonań. Prelegenci wraz z organizatorami pomogli nam przewietrzyć dom po raz pierwszy. Teraz już wszystko jest w naszych rękach i głowach!

Już niedługo opublikuję krótki post z treściami od 8 Szczęściarzy, które zapadły mi w pamięć podczas konferencji 🙂

A już dzisiaj za moim pośrednictwem możecie wspomóc Wiktora i kupić bilet na wspaniałą imprezę „Queens of Life”, organizowaną przez Milewski& Partnerzy, która odbędzie się w Warszawie w weekend 20-21 listopada. Na scenie pojawią się Kamila Rowińska, Martyna Wojciechowska, Beata Kapcewicz i wielu innych, wspaniałych prelegentów.  Cena specjalna: 200 zł!

Piszcie w tej sprawie na: ola.domogala@gmail.com

Szczęśliwiej!