Ważny składnik mojego szczęścia inność Full view

Ważny składnik mojego szczęścia

Witajcie!

Dzięki sugestii mojej niesamowicie energicznej i optymistycznej koleżanki Wiktorii, postanowiłam dodać nową kategorię na blogu: „Szczęśliwe momenty”. Będą to krótkie, osobiste wpisy opisujące moje pozytywne przeżycia, ciekawe interakcje z ludźmi, małe i przyjemne gesty. Coś, co będzie można przeczytać w 2 minuty i być może przyprawi Was o uśmiech na twarzy:) Kolejne wpisy, będą wzbogacone również zdjęciami wykonanymi przeze mnie, wcześniej o tym nie pomyślałam, że do tej sekcji mogą się przydać- wybaczcie!

Dzisiaj wybrałam się na krótki spacer po centrum mojego miasta. Zajrzałam do miejsc dobrze mi znanych i tych dla mnie nowych. Spacerowałam powoli, obserwując ludzi wokół mnie. To zawsze pozytywnie mnie nastraja. Obserwowanie ludzie przeróżnych: od pięknych i zadbanych kobiet w futrach po chłopaka siedzącego w tunelu i grającego na gitarze. Wszyscy oni są piękni. Piękni na swój sposób.

W przerwie przysiadłam w jednym z moich ulubionych miejsc w Katowicach, małej knajpce z azjatyckim jedzeniem. To miejsce, gdzie spotykają się w ciągu tygodnia pracujący w pobliżu ludzie, często są to obcokrajowcy. Pierwszy raz byłam tam w niedziele. Miejsce było wypełnione po brzegi, przy wszystkich stolikach siedziały rodziny. Mamy i ojcowie pokazujący maluchom mapę świata oraz zdjęcia z podróży należące do właścicieli lokalu- to był naprawdę fajny widok. Obok mnie zasiadła młoda para z trójką ślicznych, małych dziewczynek. Mama ubrana w trampki, luźne spodnie, tata podobnie. Dziewczynki z największą radością zamówiły curry z krewetkami. Widać było, że od małego są przyzwyczajone do różnych smaków:) Miła alternatywa do obserwowanych w moim otoczeniu dzieci, jedzących na zmianę frytki i chleb z miodem.

Dzisiaj poczułam, że to właśnie ludzie, wymienianie się z nimi uśmiechem, zagadywanie jest składnikiem mojego szczęścia. Ich różnorodność i to, co mogą mi przekazać przez swoje historie życiowe często wnosi wielką wartość do mojego życia. To, co cenią w sobie nawzajem, co jest dla nich do zaakceptowania, co nie, to w jaki sposób się do siebie odzywają, to jak żyją i jak spędzają wolny czas. Czasem nawet przez podsłuchiwanie rozmów ludzi żyjących w inny sposób niż ja, mogę tworzyć nową, szerszą perspektywę życia 🙂